Erzurum 1 Şubesi

EĞİTİM BİR SEN ERZURUM 1 NOLU ŞUBE 2022 YILINDA DA, YETKİDE ZİRVEDEN UFUKLARA

 EMEK ÖMÜR VE GÖNÜL VERENLERE TEŞEKKÜRLER.

    Her yıl Mayıs ayında yapılan Eğitim İş Kolları Sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 2022 yılında da Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesinde yetkiyi alarak, yine tüm zamanların en yüksek üye sayısına ulaşmış bulunuyoruz.

Eğitim Bir Sen Erzurum 1 nolu şube olarak; Bulunduğumuz yerden varacağımız yere doğru daha güçlü, kendinden emin adımlarla, kararlılıkla hükmün hakikatle buluşmasına etki ve eşlik edeceğiz.

Bilgiden hikmete yol alacağız, fikirden hakikate yöneleceğiz, iradeyi eylemle taçlandıracağız; irfanla, insanca yeni bir yolculuğa çağıracağız. İrfani bir kavrayış ve insani bir yürüyüşle, sendikal bilinçle ve sivil toplum örgütü direnci ile usulden esasa, ahkâmdan ahlaka, mevcuttan makbule doğru bir istikamet yürüyüşünde olacağız.

Günümüz şartlarında Sendika üyeliği bir tercih değil, çalışanlar için bir zorunlu süreçtir ve mutlaka her çalışan bu ortamda yerini almalıdır. Bunun dışında kalan her kes emeğinin hakkından vazgeçiyor demektir. Eğer emeğimizin karşılığını almak istiyorsak örgütlülüğümüzü çok güçlü hale getirmeye mecburuz.

Eğitim Bir Sen’in bu büyük mücadelesinde, bu kutlu yolda bizimle birlikte yürüyen ve bize destek olan başta Üniversite çalışanlarımız olmak üzere, Yönetim Kurulumuza, İş yeri Temsilcilerimize ve Kadın Komisyonumuza ayrı ayrı teşekkür ederiz.